Şht. Ütğm. İbrahim Abanoz Anadolu Lisesinden TÜBİTAK Türkiye finallerinde birincilik

Sakarya Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi olarak katıldığımız Antalya'da düzenlenen 49. TÜBİTAK lise öğrencileri arası proje yarışması Türkiye Finallerinde 20 Nisan 2018 tarihinde açıklanan sonuçlara göre okulumuz sosyoloji alanında Türkiye birincisi oldu.

SAKARYA- Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi Projeler Sorumlusu tarih öğretmeni Barış Örgen sorumluluğunda 49. TÜBİTAK Liseler Arası Proje Yarışmalarına katılan 6 projeden psikoloji ve sosyoloji alanlarında İstanbul Asya bölge birincilikleri, tarih ve psikoloji alanlarında ise İstanbul Asya Bölge ikinciliklerini alarak göğsümüzü kabartmıştı.
Bu başarılarla Antalya´daki Türkiye Finallerine katılma hakkını alan projelerimizden, öğrencimiz Gökçen Sarıoğlu´nun hazırladığı Sosyoloji Projesi Türkiye birincisi olarak tarihi bir başarıya imza atmış bizlerle beraber ilçemiz Karasu ve ilimiz Sakarya´nın gurur kaynağı olmuştur.
Tarih öğretmenimiz Barış Örgen ve öğrencimiz Gökçen Sarıoğlu´ nu canı gönülden kutluyor, bu büyük başarıyı bize ve tüm Sakarya´ya yaşattıkları için sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.