Görme Engelli Öğretmenlerimize Etkileşimli Tahta ve EBA Tanıtımı Semineri

Ankara / Yenimahalle - Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunda 11-16 Nisan 2018 tarihlerinde okulumuzda görev yapan görme engelli (az gören ve total görme engelli) öğretmenlerimize B.T. Öğrt. Yeşim DOĞAN tarafından Etkileşimli Tahta ve EBA Tanıtım Seminerinin ikincisi yapıldı.

ANKARA- Mitat Enç Görme Engelliler Ortaokulunda, okulumuzda görev yapan görme engelli öğretmenlerimize yönelik yapılan seminer kapsamında:
Etkileşimli Tahtaların Çalışma Yapısı (Dokunmatik ön panel, etkileşimli tahta donanımsal özellikleri, E.T. açma/kapama, )
Etkileşimli Tahtalarda az gören öğretmenlerimiz için ekran görüntüsünü büyütme küçültme, total görme engelli öğretmenlerimize Ekran Okuyucu kullanımı (Etkileşimli Tahtalarda yüklü olmasa da Portable Ekran Okuyucu nasıl çalıştırılır,kablolu yada kablosuz klavye nasıl bağlanır, Sentezleyici nasıl değiştirilir),
Çevrimdışı içeriklere ulaşma,
Ekran Okuyucu ile EBA Sayfası içerik arama (Erişilebilirlik uyumlu EBA Sayfaları ile Video, Ses, Kitap, Dergi, Döküman, Paylaşım) ,
EBA da görme engellilerin kullanımına şuan için uygun olmayan (erişilebilir olmayan) içerikler hakkında bilgi verildi, öğretmenlerimizin uygulama yapması sağlandı.

Görme engelli öğretmenlerimizden gelen istek üzerine uygulamalarında kullanmak üzere seminer anlatımı içeren ses dosyası da oluşturulacaktır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.