Kartepe-Derbent Ortaokulu elektronik atıkları topluyor.

KOCAELİ Kartepe-Derbent Ortaokulu "hem doğa kazansın hem okul kazansın" sloganıyla yola çıkarak 15 Nisan 2018 tarihi itibari ile okulda elektronik atıkları toplama kampanyası başlattı.

KOCAELİ - Kartepe Elektronik atıkların çevreye zarar vermesinin olumsuzluğu, bu atıkların tekrar ekonomiye kazandırılması ve ham madde kullanımının azaltılması amacı ile elektronik cihazların geri dönüşümünün önemi vurgulanan bu kampanyada Derbent Ortaokulu öğrenci, öğretmen, veli ve çevre sakinlerinin katılımı ile 15 Nisan'da her türlü elektrikli ve elektronik alet toplanmaya başlanmıştır. Toplanacak bu elektronik atıklar yine Kartepe ilçesinde bulunan Exitcom geri dönüşüm şirketine verilecektir. Toplanan atıklara göre okula kağıt ve gerekli elektronik cihaz yardımı yapılacaktır. Bu vesile ile hem okul hem de doğa kazanacaktır. Bilişim Teknolojileri öğretmeni Ferhat Özben'in başlattığı bu kampanya önceki senelerde de uygulanmıştır.
Öğrenci, öğretmen ve çevre sakinleri kullanmadıkları, bozuk durumdaki elektrikli ve elektronik aletleri okula getirerek belli bir süre birikmesi bekleniyor ve bu süre sonunda toplanan atıklar şirkete teslim ediliyor.
Geri dönüşüm bilincinin daha da artması dileğiyle.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.