İstanbul Kadıköy Lisesinde bilim şenliği

İstanbul Kadıköy Lisesinde 2 Mayıs 2018 Çarşamba günü bilim şenlikleri başladı

İSTANBUL-Kadıköy. İstanbul Kadıköy Lisesi fizik öğretmenlerinin rehberliğinde öğrencilerin 2017-2018 eğitim öğretim yılı boyunca sürdürdüğü çalışmalar "İstanbul Kadıköy Lisesi Bilim Şenliği"başlığı altında sergileniyor.

Okul kütüphanesinde 2 Mayıs 2018 tarihinde açılan sergi 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde de ziyaretçilere açık olacak. Proje içinde yer alan öğrencilerden Taha Yasin Gürler ‘’Okulumuzda bu tür bir projenin içinde yer almaktan dolayı mutluyum ve gurur duyuyorum. Bu etkinlikte 30 civarında proje sergileniyor. Ben ve arkadaşım Muhammet Tanrıverdi hareketin elektriğe dönüşünü sağlayan basit jeneratör ile katıldık. Arkadaşlarımın projeleri arasında reoasta, basit süpürge, elektroskop, mancınık, ses topu, Faraday Hidrolik pres, sonar, su ile optik, açık hava musluğu, Pascal prensibi ile kepçe (sıvı basıncı), güneş enerjisinin elektriğe dönüşümü gibi çok sayıda çalışma yer alıyor.’’ diyerek görüşlerini bildirdi.

Projelerde rehberlik yapan okul fizik öğretmenleri Ali Rıza Yeşilyurt, Üzeyir Dinler ve Levent Güder’in öğrencilerinin bu çalışmalarından duydukları mutluluk ifadeleri yüzlerine yansıyordu. Serginin açılışını yapan Okul Müdürü Mustafa Yavuz ise bu eğitim öğretim yılında bir etkinliği daha gerçekleştirmenin gururunu yaşıyordu.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.