Osman İsot MTAL 2. TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleştirildi

Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı kapsamında bu yıl ikincisini düzenlediğimiz sergimizin açılışı gerçekleştirildi.

ADIYAMAN-Besni Okulumuz atölye binasında yapılan proje sergisinin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Neşet Yazar, davetliler, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Okul Müdürümüz Nevzat Avşar; "Her geçen gün eğitim kalitesini artırarak yoluna devam eden okulumuz, gelişen teknoloji ile bütünleşmiş bir şekilde, Türkiye’nin 2023 ve 2071 hedeflerine, karıca misali de olsa katkı sunmak amacıyla, öğrencilerini araştıran, sorgulayan ve yöresinin sorunlarına çare bulan, bilimsel düşünme ve sorun çözme yeteneği gelişmiş bir gençlik olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.
´Güçlü Türkiye İçin Mesleki Eğitim´ gerçeğini fark etmiş olan okulumuz, ecdadımızın bize miras bıraktığı ahilik kültürünün değerleri ışığında bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmayı kendine en büyük misyon olarak belirlemiştir.
Bu hedefler doğrultusunda yaptığımız çalışmalardan biri olan 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarımızın bu yıl ikincisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bilim fuarımızda, öğretmen ve öğrencilerimizin özverili çalışmalar neticesinde ortaya çıkardığı 21 projeyi beğeninize sunacağız.
Gayretli ve özverili çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bu projelerin, bilim dünyasında yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ediyorum.
Fuarımızda çeşitli çalışmalarını sergileyecek çocuklarımızın ileride ülke yararına olacak büyük buluşların mimarı olabileceklerine inanıyor ve başarılarının devamını diliyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle bilim fuarının gerçekleşmesinde emeği geçen başta proje yürütücümüz olan okulumuzun biyoloji öğretmeni Funda Arslan olmak üzere tüm proje danışman öğretmen arkadaşlarıma ve öğrencilerime teşekkürlerimi sunuyorum" dedi. Konuşmanın ardından Okulumuz folklor ekibinin gösterisi büyük beğeni ile izlendi.
Halk oyunları gösterisinin ardından Bilim Fuarının açılışı gerçekleştirildi. Danışman öğretmenlerin nezaretinde proje öğrencileri tarafından hazırlanan 21 farklı proje 02-03 Mayıs 2018 tarihlerinde açık olacak. Bilime ilgi duyan yediden yetmişe tüm vatandaşımız tarafından takip edilebilecek.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.