Şahinbey Robot Takımımız Robiyamanda derece aldı

GAZİANTEP-Şahinbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz Şefik Yalman ,Yılmaz Yalçın ile öğrencilerimizden oluşan Şahinbey Robot Takımımız 5 Mayıs 2018 tarihinde Adıyaman il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Bölgesel Robiyaman Robot yarışmasına katılmıştır. 9 il 47 okul 102 robot 296 katılımcınin yarıştığı yarışmada robot takımımız tasarla çalıştır, çizgi izleyen ve hızlı çizgi izleyen kategorilerinde başvuruda bulunmuştur.

GAZİANTEP-Şahinbey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğretmenlerimiz Şefik Yalman ,Yılmaz Yalçın ile öğrencilerimizden oluşan Şahinbey Robot takımımız 5 Mayıs 2018 tarihinde Adıyaman il Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 1. Bölgesel Robiyaman Robot Yarışmasına katılmıştır. 9 il 47 okul 102 robot 296 katılımcınin yarıştığı yarışmada robot takımımız tasarla çalıştır, çizgi izleyen ve hızlı çizgi izleyen kategorilerinde başvuruda bulunmuştur.

Yarışma sonucunda çizgi izleyen kategorisinde Şahinbey-2 isimli robotumuz 1. lik elde ederken , hızlı çizgi izleyen kategorisinde Uçan ruh isimli robotumuz ile 3. olan robot takımımız , tasarla çalıştır kategorisinde yarışan ekibimiz ile de 4. lük elde etmiştir. Yarışma sonrası yapılan törende Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı ve Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya tarafından dereceye giren ekiplere ödülleri verilmiştir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.