Cengiz Topel İlkokulu 2-F Sınıfı öyküleyici etkinliği

KAHRAMANMARAŞ-Pazarcık Cengiz Topel İlkokulu 2-F Sınıfında sınıf öğretmeni Sayın Derya Yıldırım 09.05.2018 tarihinde Türkçe dersinin yedinci teması olan bilim ve teknoloji konusunu öyküleyici anlatım metoduyla işledi.

KAHRAMANMARAŞ-Pazarcık Cengiz Topel İlkokulu 2-F Sınıfında Sınıf öğretmeni Sayın Derya Yıldırım, 09.05.2018 tarihinde Türkçe dersinin yedinci teması olan bilim ve teknoloji konusunu öyküleyici anlatım metoduyla işledi.
Bilim ve teknolojinin gelişiminde denemelerin, deney yapmanın önemli bir yeri olduğunu anlatan bu konuda öğrencilerine çeşitli örnekler sunan Derya öğretmen konunun iyice pekişmesi için bir de öyküleyici anlatım örneği hazırladı. İki öğrencisini kostüm giydirerek Nasrettin Hoca ve Köylü rolüne çalıştırdı.
Bilindiği üzere Nasrettin Hoca bir gün göle yoğurt dökerek mayalamaya kalkışır. Bunu gören köylü "Ne yapıyorsun Hoca, göl maya tutar mı?" diye Hocaya takılır. Hoca da "Ya Tutarsa" diye karşılık verir. Böylece denemenin önemini vurgulamış olur. Derya Yıldırım Hocamız da bilim ve teknolojik gelişmelerde deney yapmanın önemini öğrencilerine; yıllar önce yaşamış Nasrettin Hocayı anlatan ve fıkralara yansıyan hayatından yararlanarak aktarmıştır.
Derya Hocamıza ve öğrencilerine çok teşekkür ederiz. Emeklerine sağlık.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.