Türk büyükleri bilgi yarışması

AYDIN-Didim Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu okul idaresince 17.05.2018 Perşembe günü Türk büyüklerini tanımak için 3.ve 4.sınıf öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi.

AYDIN-Didim Akbük Nurullah Kocabıyık İlkokulu okul idaresince 17.05.2018 Perşembe günü Türk büyüklerini tanımak için 3.ve 4.sınıf öğrencileri arasında bilgi yarışması düzenlendi. Sınıf kapılarımızda yer alan Türk büyüklerine ait bilgileri içeren bilgi yarışması büyük heyecana sahne oldu. Yarışmaya tüm sınıflar 3´er kişilik takımlar halinde katıldılar. 10 soru sorulan yarışmada takımlar klasik sorulan sorulara cevaplarını 45sn. süre içerisinde cevap vermeye çalıştılar. Yarışması sırasında 3. ve 4. sınıf öğrencilerimizin tümü izleyici olarak öğretmenleriyle birlikte yer aldılar. Her cevap ve puan durumunun ardından büyük heyecan ve tezahüratlar yaparak hem öğrendiler hem eğlendiler. Yarışmada takımlar şu şekilde oluştu;
3-A
Ahmet Şimşek
Muhammed A. Mataracı
Ecrin Naz Kütük
3-B
Ali Kıvanç Yonar
Ella Barlas
Mustafa Görkem Yerlikaya
4-A
Eylül Güler
Demir Mir Erol
Eren Tolgay
4-B
Nisa Sever
Berk Kundakçı
Kadirhan Akırmak
Yarışmada tüm soruları doğru cevaplayarak 100 puanla 3-B birinciliği elde etti. Yarışma ödülü olarak 3-B sınıfına dondurma takdim edildi. Diğer sınıflarımıza da teselli ödüllü şeker ikram edildi. Tüm sınıflarımızı tebrik ediyoruz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.