Uzay Yolcuları(Space Travelers)

Hacı Nazım Turgut İlkokulu 2-C öğrencileri ile birlikte, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, eTwinning de yaptığımız "Space Travelers" projesi kapsamında, uzay konularında, Web 2 araçları ile oluşturduğumuz oyunlarla,3 D Güneş Sistemi,roket ve robot yaparak öğrendik ve bu çalışmayı hazırladığımız proje panosu ile okulumuzda sergiledik.

ADANA-Çukurova Hacı Nazım Turgut İlkokulu 2-C sınıfı öğrencileri ile birlikte, 2017-2018 eğitim öğretim döneminde, eTwinning de yaptığımız "Space Travelers" projesi kapsamında, uzay konularını Web 2 araçları ile oluşturduğumuz oyunlarla öğrendik ve bu çalışmayı, hazırladığımız proje panosu ile okulumuzda sergileme imkanı bulduk.
Proje kapsamında 2-C sınıfı öğrencilerimizin, uzay konularını somut bir şekilde, severek ve eğlenerek öğrenmelerini sağladık. Konuların içeriğine göre Web 2 araçlarıyla puzzle, eşleme, gruplu yapboz, kelime yığını, doğru sıralama ve eşini bulma oyunları oluşturduk. Konuları öğrendikten sonra oynadığımız oyunlarla öğrenciler uzayı hem sevdiler, hem eğlendiler, hem de öğrenimin pekişmesi sağlanmış oldu. Öğrencilerimiz oluşturulan oyunlardan çok zevk aldılar. Öğrencilerimiz evde ya da istedikleri yerlerde bu oyunlara ulaşabilecekler. Böylece hem bol tekrar yapmış olacaklar, hem kendileri de oyunlar oluşturabilecekler, hem de bilgisayarda yararlı oyunlara yönelecekler.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.