Uzayda Türkler Var adlı eTwinning Projesi kapanış sergisi gerçekleşti

Ankara Keçiören Talia Yaşar Bakdur Ortaokulu'nda yürütülen Uzayda Türkler Var adlı etwinning projesi kapanış sergisi 25.05.2018 tarihinde gerçekleşti.

ANKARA - Keçiören Talia Yaşar Bakdur Ortaokulunda mart ayında bilişim teknolojileri öğretmeni Zeynep Sarıkoç rehberliğinde başlatılan, gönüllü 6. sınıf öğrencileriyle yürütülen STEM (bilim, teknoloji, mühendislik, matematik) yaklaşımlı “Uzayda Türkler Var” adlı projemiz 24 Mayıs 2018 tarihinde proje kapanış sergisi ile sonlandı.

Proje senaryosuna göre; uzayda keşfedilen Göktürk-1 gezegeninde yeni bir hayat oluşturmak isteyen kâşiflerin iş, sağlık, güvenlik ve iletişim gibi toplumsal sorunlarına mucitlerimizin (öğrencilerimizin) çözüm bulabilmeleri beklendi.

Bu atölyede yer alan genç mucitlerimiz Stanford Tasarım Okulları‘ nın tasarım odaklı düşünme yöntemine ait 6 adımlı tasarım sürecinden geçti.
1. Empati kur
2. Problemi tanımla
3. Fikir üret
4. Prototiple
5. Test et
6. Paylaş

Paylaş adımında öğrencilerimiz tasarımlarını 3 boyutlu yazıcıda bastırmak üzere, Tinkercad programını kullanarak 3 boyutlu modelleme yaptı.

Sergimizde tasarımlarının maketleri, 3 boyutlu modellerinin resimleri ve tablet bilgisayarlarda çizimleri yer aldı.

Sergimiz okul idaresi, öğretmenler ve veliler tarafından gezildi ve takdir edildi. Yaratıcılık, küresel hedefler, STEM yaklaşımı ve 3 boyutlu modelleme gibi birçok konuyla ilişkili çalışmamız başarıyla sonlandı.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.