Bergama Fatih Projesi Eğitmeni Hasbi ERDOĞMUŞ’dan Büyük Başarı

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği e-İçerik Geliştirme Yarışmasında Bergama Fatih Projesi Eğitmeni Hasbi ERDOĞMUŞ 1. Olmuştur.

ANKARA- MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün düzenlediği e-İçerik Geliştirme Yarışmasında Bergama Fatih Projesi Eğitmeni Hasbi ERDOĞMUŞ birinci oldu. Konuşmasında Yenilik ve Eğitim Teknolojileri ve Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne teşekkür eden Hasbi ERDOĞMUŞ, Millî Eğitim Bakanlığının kendisine sağladığı eğitimler sayesinde kendisini geliştirdiğini ve yarışmaya başvurarak birinci olduğunu vurguladı.
1.lik ödülünü alan e-içerik Coğrafya Öğretim Programı, 9. sınıfta bulunan “Oluşumlarına Göre Yağış Türleri” ile ilgili hazırlanmış olup e-içerik hazırlanırken birer dijital yerli olan öğrencilerimizin keşfetme, oyunla öğrenme özellikleri dikkate alınmıştır. Ortaokuldan itibaren müfredata eklenen kodlama derslerinde kullandıkları mblock, scratch gibi blok tabanlı kodlama programları örnek alınmıştır. Böylece ezber bir ders olarak düşünülen Coğrafya’daki konuların da belli bir algoritmasının olduğu fark ettirilmiştir. Bunu yanında klasik sürükle bırak içeriğe yeni bir bakış açısı kazandırılarak öğrencilerin algoritmik düşünce becerilerinin arttırılması da hedeflenmiştir. E-içerik aynı zamanda işitme engelliler de düşünülerek etkileşimli metinlerle zenginleştirilmiştir.
Biz de EBA ailesi olarak eğitmenimiz Hasbi ERDOĞMUŞ’u tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
KANALI: Etkinlik

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.