Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Meslek Güneşim Projesini tamamladı

Adıyaman İlini temsil eden Besni Osman İsot Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından Ülkemiz genelinde 17 ilde bulunan Meslek Liselerinin katılımı ile gerçekleştirilen ’’Meslek Güneşim’’ adlı mesleki eğitimi geliştirme projesi nisan ve mayıs aylarında yapılan çalışmalarla tamamladı.

ADIYAMAN-Besni Proje kapsamında gerçekleştirilen etkinliklerle okulumuz ve bölümlerimizin tanıtımı yapıldı. “Meslek güneşim” projesi ile öğrenciler okullarındaki eğitim faaliyetlerini fotoğraflayarak paylaşıp, okulların atölyelerindeki teknik alt yapının ve uygulamaların öğrenci başarısındaki etkilerinin yanı sıra meslek liselerinin üreten yüzünü toplum ile buluşturmaları amaçlandı.

Proje yürütücüsü Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alan öğretmeni Ertuğrul Kurt, “Ülkemiz için nitelikli teknik personel ve zanaatkâr yetiştirilmesinde en önemli basamak olan meslek liseleri ve bu okullardaki eğitim faaliyetleri ne yazık ki ortaokul sonrası akademik başarısı düşük öğrencilerin toplandığı sıradan okullar algısının gölgesinde kalmıştır. Bu algının tam tersine meslek liselerine devam eden öğrenciler teorik bilgilerle ve uygulamalı eğitimlerle en iyi şekilde yetiştirilmektedirler. Proje kapsamında öğrencilerin yaparak yaşayarak öğrenmenin en güzel örnekleri meslek liselerinde sergilenmekte, geleceğin mühendisleri, teknikerleri, zanaatkarları sağlam eğitim temelleri üzerinde yükselmektedir” dedi. Okul Müdürümüz Nevzat Avşar ise meslek lisesi öğrencilerinin atölyelerde üretmekte, üretimin her aşamasında bulunarak akademik ve iş hayatına hazırlanmakta olduğunu belirterek, projede emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.