Fatsa' da Ordu Öğretmen Akademisi açıldı

Ordu ilinde görev yapan öğretmenlerin mesleki gelişim çalışmaları döneminde fikir alışverişlerinde bulunmak, ulusal ve uluslararası gelişmeleri izlemek ve değerlendirmek amacı ile "Geleceğin Ordusu Projesi" kapsamında Fatsa' da 14.06.2018 tarihinde Ordu Öğretmen Akademisi açıldı.

ORDU- Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, Mesleki Gelişim Çalışmaları döneminde ilimizde görev yapan eğitim yöneticileri ve öğretmenlerin, çağın gereksinimlerini karşılayacak eğitim anlayışına uygun fikir alış verişlerinde bulunmak, ulusal ve uluslararası gelişmeleri izlemek ve değerlendirmek amacı ile ‘’Geleceğin Ordusu Projesi’’ 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı haziran ayı mesleki gelişim döneminde hayata geçirilmiş durumdadır.

Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu binasında yeni açılan Ordu Öğretmen Akademisi' de ‘’Geleceğin Ordusu Projesi’’ kapsamında kullanılabilecek olup, bu sayede ilimizdeki öğretmenlerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlaması hedeflenmektedir.

Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen “Geleceğin Ordusu Projesi” kapsamında Şehit Zafer Özdeniz İlkokulu binasında Öğretmen Akademisini hazır hale getirdiklerini dile getirdi. Bundan sonra öğretmenlerimizin kişisel ve mesleki gelişim gibi tüm toplantılarını burada yapabileceklerini ifade etti. Aynı binada kodlama atölyesi, matematik müzesi ve matematik atölyesinin de bulunduğunu söyleyen Saygın Atinkaya, Öğretmen Akademisinin hazırlanmasına destek veren, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konu hakkında değerlendirme yapan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş da, “Geleceğin Ordusu Projesi” kapsamında öğretmenlerimizin ihtiyaç duydukları eğitimleri, Ordu Üniversitesinden de yardım alarak vermek istediklerini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, geleceğin inşası için öğretmenlerimizin verimli olmasının ve gelişimlerinin de önemli olduğunu belirtti. “Geleceğin Ordusu Projesi” sayesinde öğretmenlerimizin dolduracakları anketlerle ihtiyaç duydukları konularda eğitim alabileceklerini dile getiren Baş, projeye desteklerinden dolayı Fatsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de teşekkür etti.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.