Arduino Tanıtımı ve Uygulamaları

BURSA-Yıldırım Fatih Projesi Eğitmenleri Mitat Eren, Abdullah Bal ve Abdulmuttalip Şahin tarafından Fatih Projesi kapsamında öğretmenlerimize yönelik, BTSO Eğitim vadisi UZEM sınıfında, 21-22 Haziran tarihleri arasında 2 ayrı gruba Arduino Tanıtımı ve Uygulamaları etkinlikleri gerçekleştirilmiştir

BURSA-Yıldırım Fatih Projesi Eğitmenleri Mitat Eren, Abdullah Bal ve Abdulmuttalip Şahin tarafından Fatih Projesi kapsamında öğretmenlerimize yönelik, BTSO Eğitim vadisi UZEM sınıfında, 21-22 Haziran tarihleri arasında 2 ayrı gruba Arduino Tanıtımı ve Uygulamaları etkinlikleri gerçekleştirilmiştir.

Etkinliklerde Arduino ile ilgili donanımsal kart,sensör,mikrodenetleyici mantığı ve diğer gerekli donanımsal aygıtlar(Arduino kart tipleri, Breadboard, Ultrasonic mesafe sensörü, LDR ışık sensörü, ısı sensörü, LCD Ekran, RGB led, Buzzer, Servo Motor, dörtlü Röle,potansiyometre vs.) tanıtılmış, bunların kullanım yerleri ve amaçları ile ilgili beyin fırtınası gerçeleştirilmiştir.

Ayrıca Bilgisayardan Arduino karta program yüklenerek Arduino kartlar programlanmış ve çalışma mantığı incelenmiştir. Katılımcı öğretmenlerimiz etkinlikten son derece memnun ayrılmışlardır. Edindikleri deneyimleri okullarında uygulama isteklerini belirtmişlerdir.

Fatih Eğitmenleri İhsan Haykır, Özkan Uğur ve Erhan Öztürk’e Arduino Tanıtımı ve Uygulamaları etkinliklerine katılarak destek sağlamışlardır.

Bursa Fatih Projesi eğitmenleri İl Koordinatörü Alper Bayramoğlu (https://bursa.meb.gov.tr/fatihprojesi/kodbursa)sitesini ziyaret etmenizi öneririm. Emeği geçenleri ve katılımcıları kutlayarak çalışmalarında başarılar diledi.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.