"İzimiz Ağaç olsun,İklim Değişmesin" Tübitak 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi

Eskişehir İlimiz okullarından 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulunun, "İzimiz Ağaç Olsun, İklim Değişmesin" adlı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Bu proje, Türkiye’de ilkokul düzeyinde kabul edilen ve yürütülen ilk TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesidir.10 ay devam edecek olan proje faaliyetlerinin ağırlıklı bölümünün, 26-30 Haziran 2018 tarihlerinde, Kızılay Hasırca Doğa Eğitim Kampında, 72 öğrenci ve 30 öğretmenden oluşan 102 katılımcıyla gerçekleşecek olan 36 etkinliğin pilot çalışması 22 Haziran 2018 tarihinde tamamlanmıştır.

ESKİŞEHİR-Odunpazarı İlimiz okullarından 1. Hava İkmal Bakım Merkezi İlkokulunun, "İzimiz Ağaç Olsun, İklim Değişmesin" adlı TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi TÜBİTAK tarafından kabul edildi. Bu proje, Türkiye’de ilkokul düzeyinde kabul edilen ve yürütülen ilk TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesidir.Proje kapsamında Anadolu Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Türk Kızılayı Eskişehir Şubesi ile işbirliği yapılmıştır. Proje ekibi, proje yürütücüsü ile 5 uzman, 4 eğitmen, 5 rehber olmak üzere 15 kişidir. Hedef kitle, 30 okul personeli ile 1, 2 ve 3. sınıflarımızdan 72 öğrenciden oluşan ilk grup ve 160 öğrenciden oluşan ikinci gruptur.10 ay devam edecek olan proje faaliyetlerinin ağırlıklı bölümünün, 26-30 Haziran 2018 tarihlerinde, Kızılay Hasırca Doğa Eğitim Kampında, 72 öğrenci ve 30 öğretmenden oluşan 102 katılımcıyla gerçekleşecek olan 36 etkinliğin pilot çalışması 22 Haziran 2018 tarihinde tamamlanmıştır.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Katıldığım en kapsamlı ve planlı çalışmaydı. Projenin hazırlanması ve yürütülmesinde görevli tüm çalışma arkadaşlarımı tebrik ederim.
  • Projenin hazırlanmasında emeği geçen tüm arkadaşları gönülden tebrik ediyorum.
  • Ellerinize emeğinize yüreğinize sağlık.Süper bir ekip tarafından hazırlanmış projede çalışma imkanım oldu. Harika deneyimlerle döndük. Tüm ekibi kutluyorum.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.