“Okulum Çok Dilli Çok Eğlenceli" Kısa Filmlerle Dil Öğrenmenin Önemini Anlattık”

Koordinatörlüğünü Ankara Yenikent İlksan Anadolu Lisesi ve Ankara Özcan Sabancı Meslek Lisesi'nin yürüttüğü "Okulum Çok Dilli Çok Eğlenceli e-twinning projesi öğrencilerin dil öğrenmenin önemini anlattıkları kısa film yarışması etkinliği ile geçtiğimiz nisan ayında sona erdi.(26.06.2018)

ANKARA
En önemli 21. Yüzyıl becerileri arasında görülen iletişim ve işbirliğini kazandırmayı çok dilli iletişimi teşvik etmeyi ,ülkemizde dil öğreniminin Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı (CEFR), standartlarına ulaştırmayı hedefleyen e-twinning projemiz "Okulum Çok Dilli Çok Eğlenceli " Ankara İstanbul, İzmir illerinin de içinde bulunduğu okullarda İngilizce,Almanca ve Fransızca dillerinde 2017 Kasım ve 2018 Nisan aylarında yürütülerek son buldu . Projeye 54 öğretmen ve 280 öğrenci katıldı . Projede Öğrencilerin aktif dil kullanıcıları haline getirilmeleri için müzik ve sanatın gücünü kullanan ,etkin teknoloji kullanımı içeren dersler, örnek uygulamalar ve görev esaslı öğrenmelere yer verildi. Proje dil öğrenmenin süreci eğlenceli bir hale getirildi. Öğrencilerin en eğlendikleri bölüm kısa film yarışması oldu. Kısa film yarışması ile dil öğrenmenin önemini anlatmaları istenen öğrenciler dil yeteneklerinin yanı sıra yaratıcılıklarını da sergilediler. Projeye aşağıdaki linkten ulaşılabilmektedir(26.06.2018)
https://twinspace.etwinning.net/48111/home
KANALI: Duyuru
  • Bu projeye biz de katılmıştık ; tek Fransızca Okulu olarak farklı duygular yaşasak da güzel ve verimli çalışmalar yapmıştık...

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.