Haritamız gezdi, biz öğrendik

Ordu - Gölköy Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Umut HÜLÜR'ün başlattığı ve koordinatörlüğünü yürüttüğü, Türkiye'nin 7 bölgesini kapsayan "Haritamız Gezer, Biz Öğreniriz" eTwinning projesi muhteşem bir finalle son buldu. (29/06/2018)

ORDU- Gölköy Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Umut HÜLÜR'ün öncülüğünde Türkiye'nin 7 bölgesinden okulların ve yaklaşık 200 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen "Haritamız Gezer, Biz Öğreniriz" isimli eTwinning projesi muhteşem bir finalle son buldu. 7 bölgeden öğrencilerin üzerinde el baskısı yaptıkları ve bulundukları bölgeleri tanıttıkları dilsiz haritanın yanısıra "Vatan Toprağı" ve "Temsili Nesneler" kutuları da tüm ortaklar arasında dolaştı ve en sonunda 7 bölgenin toprağı, harita ve temsili nesneler katılım gösteren okullar adına Gölköy Fen Lisesi'nde oluşturulan bir müzede sergilendi.

Okul müzesi için yoğun çalışmalar yürütüldü

7 bölgeden gelen vatan topraklarının ve temsili nesnelerin ortak öğretmenlerin isimleriyle ve okul isimleriyle birlikte sergilendiği bir müze dolabı yaptırıldı. Dolabın içi de led ışıklandırma ile aydınlatıldı. 7 bölgeden gelen vatan topraklarının yerleştirildiği şişeler düzenlendi ve üstlerine toprakların geldiği şehirler yazıldı. 7 Bölgeden gelen temsili nesneleri tanıtma adına müzede ortak öğretmenlerin ve okul isimlerinin yer aldığı kartlar hazırlandı ve vatan toprakları şişelere yerleştirildi.

Tüm şehit öğretmenler anısına ağaç dikildi

7 bölgeden gönderilmiş olan vatan topraklarının bir kısmıyla tüm şehit öğretmenlerin anısına Gölköy Fen Lisesi bahçesinde bir ağaç dikildi.

Okul bahçesinde muhteşem bir sergi düzenlendi

Gölköy Fen Lisesi'nden başlayan ve 5112 km kat eden haritanın, ortaklardan gelen vatan topraklarının ve temsili nesnelerin sergisi, Gölköy Fen Lisesi bahçesinde düzenlendi. Proje kurucusu İngilizce Öğretmeni Umut HÜLÜR; birlik ve beraberliğin, proje ortaklarının inanılmaz müthiş emekleri sonucunda gerçek, somut bir ortak ürün ortaya koymuş olmanın mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını dile getirdi ve bu yolda kendilerini yalnız bırakmayan vatanının 7 bölgesinden projeye katkıda bulunan, projeyi bağırlarına basan, benimseyen kıymetli meslektaşlarına ve sevgili öğrencilerine sonsuz teşekkürlerini ve şükranlarını sundu.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.