Tekstil Mirası;Kimya ,Gelenek ,Moda

Balıkesir Karesi Halkeğitimi merkezinde görev yapan hazır giyim öğretmeni Ayşegül Demirelçe Adar ve öğrencileri 2017-2018 öğretim yılında Tekstil Mirası ;Kimya, Gelenek ve Moda isimli 9 Avrupa ülkesi ortaklı Etwinning projesinde yer almışlardır.

BALIKESİR Karesi Halkeğitimi merkezinde görev yapan hazır giyim öğretmeni Ayşegül Demirelçe Adar ve öğrencileri 2017-2018 öğretim yılında Tekstil Mirası ;Kimya, Gelenek ve Moda isimli 9 Avrupa ülkesi ortaklı Etwinning projesinde yer almışlardır.Bu projeye Türkiye den sadece bizim okulumuzun katılmış olması çok önemlidir. Projenin son etkinliği ile bütün ortak ülkeler kendi geleneklerini yansıtan kumaş ve ürünleri diğer 2 ülkeye göndermişlerdir. Romanya ve Fransa ortaklarımız bize de geleneksel
ürünler göndermişlerdir. Bu proje ile öğrenciler hem kendi ülkeleri hemde ortak ülkelerin tekstil mirasları ile ilgili bilgi ve deneyim sahibi olmuşlardır. Ayrıca dil gelişimlerinde de ilerleme sağlanmıştır. Kültürler arası iletişime büyük katkı sağlayan bu proje Litvanya dan en iyi örnekler içinde yer alarak ilk kalite etiketini almaya hak kazanmıştır. Yeni dönemlerde farklı projeler için bize motivasyon kazandıran İtalya kurucumuz Prof. Aurora Calabratte 'ye , emeği geçen diğer ortak okullarımıza ve değerli öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.