Okullarımızda STEM projesi: STEM Yaklaşımının Mesleki Eğitime Entegrasyonu’'

ÇANAKKALE /Gelibolu Atatürk M.T.A.L 11.sınıf Bilişim Teknoloji sınıfı öğrencilerinin çalışmalarıyla sonlanan projemizde güzel bir haberle yeni bir gelişme yaşandı.

ÇANAKKALE/Gelibolu Atatürk MTAL okulu olarak bu yıl öğrencilerimiz tarafından yürütülen ''OKULLARIMIZDA STEM'' adlı eTwinnig projesi sonlandıktan sonra 13 Haziran 2018 de açıklanan GMKA PROJE başvuru sonuçlarına göre ''STEM Yaklaşımının Mesleki Eğitime Entegrasyonu’' projesi GMKA tarafından kabul edilmiştir.
Öğrencilerin istihdam edilebilirliğine katkı sağlamayı amaçlayan okul projesi ile okuldaki mesleki eğitim alanları STEM yaklaşımında, çağın gereklerine uygun şekilde düzenlenecektir. Proje kapsamında Kodlama ve Robotik Yazılım Eğitici Eğitimi, Bilgisayar destekli 3 boyutlu Tasarım Eğitici Eğitimi, STEM Ders Materyalleri Hazırlama Eğitimi öğretmen ve öğrencilere verilecektir. Proje ile, Robotik ve Arduino eğitim materyalleri, 3D yazıcı, STEM Eğitici oyuncakları, Logo Setleri, alınacaktır. Proje sonucunda STEM MATERYALLERİ ŞENLİĞİ düzenlenerek yenilenen alanların açılışı yapılacaktır.Proje ile ilgili 26 Haziran 2018 de taraflar arasında protokol imzalanmıştır.
Okullarımızda STEM adlı projemizin okul tarafından benimsenmesi proje ekibi olarak bizi onurlandırmıştır.Proje yazımında emeği geçen okul müdürümüz Mesut KAYA , proje yazımında görev alan Burcu URAZ ve Yeşim YAVAŞ a teşekkür ederiz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.