Üstün Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Görev Alan Öğretmenlerin Eğitim Projesi

Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen proje kapsamında 20-22 Haziran 2018 tarihlerinde 40 öğretmen üstün yetenekli bireylerin özellikleri ve eğitimleri alanında eğitim aldılar.

KÜTAHYA-
Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğinde hazırlanan ve Zafer Kalkınma Ajansı tarafından 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “Üstün Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Görev Alan Öğretmenlerin Eğitimi” projesi 20-22 Haziran 2018 tarihlerinde Kütahya Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi.

Kütahya Bilim ve Sanat Merkezi’nin yürütücü olduğu proje faaliyetinde, Bilim Sanat Merkezi öğretmenleri, Rehberlik Araştırma Merkezi öğretmenleri ve diğer okullarda rehber öğretmenlerin oluşturduğu 40 katılımcıya Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahmet Kurnaz tarafından 3 gün süren eğitim verildi.

Üstün zekâlı özellik kuramları, zekâ ve yetenek testleri, eğitimde içerik zenginleştirme uygulamaları gibi başlıklarda eğitim verilen öğretmenlere eğitim sonunda, İl Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Aybek tarafından sertifikaları verildi.

Törene; Şube Müdürü İbrahim Aybek, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.