Öğretmenler yaz tatilinde de mesleki eğitimlere devam ediyor

ANKARA-Pursaklar Saray ilkokulu öğretmeni Özlem Yıldız 02-08 Temmuz 2018 tarihleri arasında 1017 öğretmenin de içinde yer aldığı mesleki gelişim kursuna katıldı.

ANKARA-Pursaklar Saray İlkokulu sınıf öğretmeni Özlem Yıldız etwinning çalışmaları kapsamında; Adil Tugyan ve Esen Sandıraz yönetimindeki bir haftalık etwinning - Teknoloji Entegreli Öğretim Metotları ve Değerlendirme online eba eğitimlerine katılarak katılım belgesini aldı.
Mesleki Gelişim Haftası başlığı altında sosyal medya üzerinden duyurulan 1 haftalık çalışma sürecinde 1017 kursiyer ve 2710 sosyal medya takipçisi yer aldı. 5 modül atında toplanan kursta öğretmenlere; proje tabanlı öğrenme,kişisel öğrenme,biçimlendirici öğrenme,probleme dayalı öğrenme,flip öğrenme ve işbirlikçi değerlendirme konularında online eğitimler verildi. Günlük olarak kurs koordinatörleri Esen Sandıraz ve Adil Tugyan tarafından verilen görevleri yerine getiren öğretmenler çok sayıda web2 aracı kullanarak çalışmalar oluşturdular ve bu çalışmalarını sosyal medya hesaplarında ve padletlerde paylaştılar. Her eğitim sonunda hazırlanan quizi cevaplayan öğretmenler günlük modül ödüllerine ulaştılar.
09/07/2018 tarihinde düzenlenen webinar ile son bulan 1 haftalık eğitim boyunca 1017 öğretmen yaz tatilinde de yenilik,yaratıcılık ve eğitim odaklı bir şekilde çalıştı ve öğrencilerini 21.yy becerileri için geliştirme yolunda yeni adımlar attı.
Webinar görüşmelerinde FCL (Future Classroom Lab)koordinatörü Sümeyye Hatice Eral da yer alarak geleceğin yenilikçi sınıflarının oluşturulması yolunda öğretmenlerle bilgi paylaşımında bulundu.
Webinar sonunda eğitime katılarak,tüm modül görevlerini yerine getiren öğretmenlere katılım belgesi verilerek teşekkür edildi.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.