Çayeli Denizcilik Lisesine Gençlik ve Spor Bakanlığından proje desteği

RİZE-Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2018 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Detek Programı I.Çağrı Dönemi kapsamında hazırlanan “Az Destek Çok Şampiyon” isimli proje kabul edildi.05.07.2018 tarihinde açıklanan sonuçlara göre “Az Destek Çok Şampiyon” isimli proje ile Gençlik ve Spor Bakanlığından 18.800 TL destek almayı başardık.

RİZE-Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından 2018 yılı Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Detek Programı I.Çağrı Dönemi kapsamında hazırlanan “Az Destek Çok Şampiyon” isimli proje kabul edildi.
Geçtiğimiz ay “Çayeli Raftingin Merkezi Oluyor” isimli proje başvurusuyla İçişleri Bakanlığından 102.000 TL proje desteği alan okul, 05.07.2018 tarihinde açıklanan “Az Destek Çok Şampiyon” isimli proje ile Gençlik ve Spor Bakanlığından 18.800 TL destek almayı başardı.
Bu Projeyle;
Öğrencilerin mesleki gelişimlerinin yanında fiziksel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamak,
Doğa sporlarını ve diğer sporları okulda yaygınlaştırmak,
Öğrencilerde rekabet edebilme becerisi geliştirmek,
Şampiyon sporcuları müsabakalara hazırlamak,
Milli Sporcu öğrenci sayısını artırmak,
Özgüveni yüksek, çevreye duyarlı, sağlıklı ve başarılı, milli ve manevi değerleri yüksek öğrencilerin yetişmesine katkı sağlamak amaçlanmaktadır.
Çayeli Denizcilik Lisesi öğrencileri 2018 yılında; rafting, voleybol, basketbol, bisiklet, oryantiring, boks, güreş ve karate branşlarında müsabakalara katılmışlardır. Bu müsabakalar sonucunda;
Raftingde iki öğrenci dünya şampiyonu, üç öğrenci Türkiye şampiyonu,
Boksta iki il birinciliği ,
Karate: Bir Uluslararası üçüncülük, bir bölge ikinciliği, bir il birinciliği,
Bisiklet Müsabakalarında bir il birinciliği, bir il üçüncülüğü,
Voleybolda İl Üçüncülüğü,
Basketbolda İl dördüncülüğü,
Oryantiringde İl dördüncülüğü dereceleri elde edilmiştir.
Okuldan şimdiye kadar beş milli sporcu mezun olmuş, biri Azeri olmak üzere iki milli sporcu halen öğrenimlerine devam etmektedir.
Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden 2018 yılı itibariyle 716 denizci mezun olmuş, mezunlar arasında; Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Galatasaray Üniversitesi gibi Türkiye’nin en prestijli üniversitelerinde okuyan öğrenciler olduğu gibi uluslararası sularda dünyanın değişik ülkelerinde; birinci, ikinci ve üçüncü kaptan düzeyinde görev yapan bir çok denizci bulunmaktadır.

Çayeli Ahmet Hamdi İshakoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.