Nevşehir Merkez Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin etwinning başarısı

Merkezde bulunan ve 2 farklı eTwinning kalite etiketi ödülü kazanan Recep Tayyip Erdoğan Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 2018 haziran ayında kalite etiketi belgeleri ve levhası Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş tarafından takdim edildi.

NEVŞEHİR-Merkez Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü eTwinning Türkiye Koordinatörlüğü tarafından yürütülen “eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı” kapsamında ilimizde bulunan Recep Tayyip Erdoğan Fen Ve Sosyal Bilimler Proje Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 farklı eTwinning projesinden kalite etiketi ödülü almaya hak kazanmıştır.

Okulda yaptıkları eTwinning projeleriyle kalite etiketi almaya hak kazanan İngilizce Öğretmeni Fitnat Tavacı ile Okul Müdürü Veli Sağır, Ulusal Kalite Etiketi Belgelerini ve Kalite Etiketi Levhasını Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş’tan aldılar. Nevşehir Valiliğinde düzenlenen ödül törenine Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, Şube Müdürü Ramazan Bıyıklıoğlu, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Belgelerini öğretmenlere veren Nevşehir Valisi Sayın İlhami Aktaş, yönetici ve öğretmenimize başarılarının devamını diledi ve gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

Okul Müdürü Veli Sağır yaptığı açıklamada ‘‘eTwinning Avrupa Okul Ortaklıkları Programı kapsamında yıl içerisinde ilk defa eTwinning kalite ödülleri alan okulumuz, proje tabanlı eğitimi hayata geçirerek başarılı bir yıl geçirmiştir. Okulumuza hayırlı uğurlu olmasını diler, emeği geçen İngilizce Öğretmenimiz Fitnat Tavacı’ya ve öğrencilerine teşekkür ederiz.’’ diyerek düşüncelerini dile getirdi.

eTwinning projeleri; öğretmenlerin teknolojiyi derslerinde etkin ve doğru kullanmasına yönelik fırsatlar sunarak, tüm ülkelerle projeler gerçekleştirme imkânı ve Fatih projesinin uygulamadaki başarısına, etkinliğine önemli katkı sağlamaktadır. Avrupa´da okul ortaklıklarının kurulması, bilişim teknolojilerinin eğitim öğretim faaliyetlerinde kullanılmasının yaygınlaştırılması, yenilikçi öğretim yöntem ve tekniklerinin Avrupa’da öğretmenler arası paylaşımının sağlanması, öğrenci ve öğretmenlerin bilişim teknolojilerini ve yabancı dili kullanma becerilerinin artırılması amacıyla ülkemiz, 22 Şubat 2009 tarihinde eTwinning Faaliyetinin üyesi haline gelmiştir. eTwinning Türkiye faaliyetleri, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulmuş olan Ulusal Destek Servisi (UDS) ekibi tarafından yürütülmektedir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.