Little Stemists (Küçük Stemciler) Projesi başarıyla sona erdi

İSTANBUL- Çekmeköy ilçesi Yunus Emre Anaokulu'nda 2016 yılından itibaren uygulanan eTwinning "Little Stemists" projesi haziran ayı itibariyle başarıyla tamamlanmıştır.

İSTANBUL- Çekmeköy ilçesi Yunus Emre Anaokulu'nda okul öncesi dönem STEM eğitimi etkinlikleri uygulanmaktadır.

STEM eğitimi, okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşımdır. Projede, Okul öncesi eğitim programında yer alan etkinlikler, Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) alanlarıyla ilişkilendirilerek uygulanmıştır.

Okul öncesi öğretmeni ve Scientix Temsilcisi Merve Akyol Kılıç koordinatörlüğünde Türkiye, Yunanistan, İngiltere, Moldova, Hırvatistan, Romanya, Ukrayna, Bulgaristan, Polonya, Portekiz ve İtalya işbirliğiyle uygulanan projede, öğrencilerin araştırma, sorgulama, üretme, disiplinlerarası, eleştirel, yaratıcı, çok yönlü ve çözüm odaklı düşünebilme ve işbirliği kurma becerileri gelişmiştir. 24 Ağustos 2016 tarihinde hazırlıklarına başlanan Little Stemists (Küçük Stemciler) eTwinning projesi, 19 Eylül 2016 tarihinde uygulanmaya başlamış, 30 Haziran 2018 tarih itibariyle de başarıyla tamamlanmıştır.

Aynı zamanda projenin Erasmus Programı KA-229 (Okullar Arası Değişim Ortaklıkları (School Exchange Partnerships) türünde başvurusu da yapılmıştır. Proje kabul aldığı takdirde proje ekibiyle ortak ülkelerin okullarına ziyaretler gerçekleştirilerek okullarda gerçekleştirilen STEM çalışmaları incelenecektir.

Projenin 11 ülkeden ortaklarıyla hazırlanan işbirlikçi final ürünü olan online dergi https://issuu.com/okuloncesipaylasim/docs/little_stemists_online_magazine adresinden görüntülenebilir.

Proje sürecinde emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.
KANALI: Duyuru

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.