Hizmetiçi eğitim

MERSİN- Hizmetiçi Eğitim Enstitüsünde; 23.07.2018 tarihinden 27.07.2018 tarihine kadar yurdumuzun değişik illerinden gelen eTwinning projesi yürütmüş olan öğretmenler hizmetiçi eğitim aldılar

MERSİN- 23-27 Temmuz 2018 tarihleri arasında gerçekleşen 2018000198 nolu “Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Kursu” Mersin Hizmetiçi Enstitüsünde gerçekleşti. Bakanlığımız Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen kurs; mesleki bilgi, alan bilgisi, mesleki beceri, eğitim öğretimi planlama, öğrenme ortamları oluşturma, öğretme ve öğrenme sürecini oluşturma, öğretmen öğrenme sürecini yönetme, tutum ve değerler, teknolojiyi kullanma, iletişim ve işbirliği, kişisel ve mesleki gelişim gibi yeterlilikler kapsadı.
Katılımcılar Bakanlığımıza bağlı okul ve kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerden oluşmuştur. Eğitim Görevlisi olarak Ceyhan SEPETÇİ, Ünsal SAPER ve Eğitim Yöneticisi Ertan KOCABAŞ 'ın yönetiminde; katılımcıların etkin iletişim kuracağı uygulama ağırlıklı program içeriğinden oluşturuldu.
30 saatlik süren faaliyet süresinin sonunda yapılan ölçme değerlendirme sınavı ile kursumuz çok verimli bir şekilde sona ermiştir. Bakanlık yetkililerine, eğitmenlerimize, Mersin Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü görevlilerine ve bilgilerini birbiriyle paylaşan bütün katılımcı öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz.
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Çok güzel bir haftaydı...Hem öğrendik hem eğlendik:)
  • Emeği geçenleri kutlarım.Başarılarınızın devamını dilerim.

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.