CodeWeek 2018 kodlama etkinliğimiz

Tekirdağ-Çerkezköy Atatürk İlkokulu, tüm sınıfları, öğretmen, öğrenci ve okul idarecileri ile birlikte 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında CodeWeek 2018 (Kod Haftası) etkinliklerine katıldı.

TEKİRDAĞ-Çerkezköy Atatürk İlkokulu, tüm sınıfları, öğretmen, öğrenci ve okul idarecileri ile birlikte 8-10 Ekim 2018 tarihleri arasında CodeWeek 2018 (Kod Haftası) etkinliklerine katıldı. Okulca düzenlediğimiz Kod Haftası etkinlikleri kapsamında, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün "Tekirdağ Kodluyor / Stem" projesine de katılarak işbirliği yaptık.
Tüm sınıflarımızda öğretmenlerimiz rehberliğinde 8/9/10 Ekim tarihlerinde , Bilişim Teknolojileri , 21.yy becerilerine sahip olmak ve küçük yaşlarda konuya dikkat çekebilmek amacıyla kodlama çalışmaları yaptık. Code.org adlı site üzerinden sınıflarımızda, Fatih Projesi / Akıllı Tahtalarımız rehberliğinde öğretmenlerimiz rehberliğinde kodlama yaparken birlikte öğrendik, eğlendik ,ürettik ,yüzlerce satır kod yazdık. Okul idarecilerimiz , okul çalışanlarımız da etkinliğimize katılarak destek oldular. Ayrıca velilerimizin de etkinliklerden haberdar olmasını ve öğrencilerimizle birlikte güvenli , faydalı ,yaratıcılık ve dikkat gereken günümüz becerilerinden kodlama üzerine dikkat çekmeyi amaçladık.

Hafta boyunca etkinliklerimize devam ederek farkındalık yaratmaya devam edeceğiz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.