Pardus-Etap göç projemiz tamamlandı

13.10.2018- 22 okul ve 472 etkileşimli tahtada, bilişim çağında yerli ve millî yazılımların kullanma zorunluluğunun farkındalığını artırmak ve yerli yazılımların gelişmesine katkı sağlamak amacıyla TÜBİTAK tarafından geliştirilen PARDUS – ETAP işletim sistemini kullanıyor.

TOKAT - Niksar 2018 yılı mart ayında 4 okulumuzda başladığımız Tokat-Niksar-Nizameddin Yağıbasan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi' nde başladığımız “PARDUS-ETAP Göç Projemiz” 2018 eylül ayının ilk haftasında ilçemizdeki 22 okulda bulunan 472 etkileşimli tahtaya kurulumların yapılmasıyla devam etti. Kurulumlardan sonra tüm okullarımızdaki öğretmenlerimize tanıtım seminerleri düzenlendi. Artık okullarımızda kapalı kaynak - sahipli işletim sistemi yerine PARDUS-ETAP işletim sistemi kullanılmaktadır.

Projede emeği geçen; Niksar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü F@TİH Projesi Eğitmenleri Fatih KABAKCI ve İhsan YILDIZHAN’a, 22 adet okulumuzda görevli Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz.

Özgürlük için; PARDUS...
KANALI: Bilim/Teknoloji
  • Elinize sağlık..
  • Fatih öğretmenim tebrikler. Darısı inşallah tüm Tokat 'ın başına. Saygılar selamlar..
  • BTR öğretmenleri olarak bizlere desteklerinden dolayı,Fatih Projesi Eğitmenleri Fatih Kabakçı ve İhsan Yıldızhan’ a teşekkürü borç biliriz..

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.