Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu hep kodluyor

İZMİR-Karşıyaka Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu olarak, 6-21 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan Kodlama Haftası (Codeweek) etkinliklerine, kodlamayı seven ve öneminin bilincinde olan her okul gibi, yaptığımız çeşitli çalışmalarla biz de katıldık.

İZMİR-Karşıyaka Atakent Erdoğan Kibarer Ortaokulu olarak 6-21 Ekim 2018 tarihleri arasında kutlanan Kodlama Haftası (Codeweek) etkinlikleri kapsamında okulumuz BT sınıfında aşağıdaki çalışmaları yaptık:
1)Code.org sitesindeki bir öğretmen hesabı üzerinden oluşturulan sınıfa öğrencilerin katılmasını ve oradaki yaşlarına ve seviyelerine uygun olan derslerde çalışmalarını sağladık.
2)Robotik ile ilgili öğrencileri bilgilendirdik ( Robotların çalışma mekanizmaları ve hangi yapılardan oluştukları gibi) ve uygulama olarak da bir robotu kodlayarak çeşitli görevleri nasıl yaptığını gösterdik.
3)Okulumuz BTY derslerinde zaten öğretilmekte olan blok tabanlı programlama dilleri Scratch ve Blocky ile ilgili çalışmalar yaptırdık.
4)Öğrencilerimize mikrodenetleyiciler ve bunlar yardımıyla elektronik devre elemanlarını programlama hakkında bilgi verdikten sonra, Arduino ide, Mblock, S4a , Tinkercad (simulations with circuits) gibi yazılımları tanıtıp örnek uygulamalar gösterdik.
5) Kodlama haftası ile ilgili öğrenci ve öğretmenlerimizi bilgilendirdik, avrupa için(http://codeweek.eu) ülkemiz için de (http://eba.gov.tr/kod) web adreslerini tanıttık ve buralardaki örnek çalışmaları öğrenciler ile paylaştık.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.