4007 TÜBİTAK Bilim Fuarı Köyceğiz´de yapıldı

MUĞLA / Köyceğiz İlçesinde düzenlenen 4007 TÜBİTAK Bilim Fuarının ikincisi, tüm öğrencilerin katılımıyla , 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde, saat 10.00’ da yapılan açılışla başladı.

MUĞLA / Köyceğiz İlçesinde düzenlenen 4007 TÜBİTAK Bilim Fuarının ikincisi, tüm öğrencilerin katılımıyla , 18-19 Ekim 2018 tarihlerinde, saat 10.00’ da yapılan açılışla başladı. İki gün devam eden şenliğe TÜBİTAK gözlemcisi Prof. Dr. Yüksel Özdemir, Köyceğiz Kaymakamı Erdinç Dolu, Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Milli Eğitim Müdürü Fazıl Karabağ, Milli Eğitim Şube Müdürü Gönül Fırat ve Ali Toprak, FATİH Projesi Koordinatörü Sedat Aksoy, Özel Büro Sorumlusu Ali Aydoğan başta olmak üzere ilçe genelindeki okul müdürleri, öğretmenler ve görevli öğrenciler katılmıştır.
Fen, Matematik, Robotik Kodlama, Ana Sınıfı, Sanat Atölyesi ve Bilim Atölyesi olarak 6 alanda, toplam 30 atölye katılmıştır.
İkinci gün, 30 atölye çalışmalarına 780 öğrenci ile devam edilmiş olup öğleden sonra İlçemiz Halk Eğitim Merkezi toplantı salonundaki “Bilim” konulu söyleyişe Prof. Dr. Yüksel Özdemir’ in yanı sıra Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Murat Gül, Doç. Dr. Burçak Bozyaman ve Yrd. Doç. Dr. Seval Denizkılıç konuk olarak katılmışlardır.
Programın sonunda yapılan TÜBİTAK Bilim Yarışmaları sonucunda öğretmen ve öğrencilere “Katılım Belgesi” verildi. Daha sonra jüri tarafından ödüle lâyık görülen eserler ödüllendirildi.
Dereceye giren okul ve öğrenci listesi:
Ortaokul
Eser Adı Öğrenci İsmi Okulu
1.Europa Beyza Özcan Ş. Burak Erdi Uysal Ortaokulu
2.Modern Sulama Yöntemleri Alperen Tekin Atatürk Ortaokulu
3.Kitap Kumbarası Kübra Daş-Atakan Yıldırgan Atatürk Ortaokulu

Liseler
Eser Adı Öğrenci İsmi Okulu
1.Biber Doğrama Makinası Ramazan Kargılı Anadolu İmam Hatip Lisesi
2.Aynalarla Labirent Mustafa Alp-Baran Bahtiyar Fen Lisesi
3.Şairlere Nazire Beyza Uyaver-Caner Ulaş- Anadolu Lisesi
Dicle Tepe-Hazal Kesim
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.