Uzunköprü Anadolu Lisesi yeni e-twinning projesi etkinliklerini uygulamaya başladı

Dijital çağda öğrencilerin İngilizce öğrenmelerini daha eğlenceli hâle getirmeyi,yaratıcılıklarını geliştirmeyi eğlenerek öğrenmenin yanı sıra web 2.0 araçlarını da etkin biçimde kullanarak ders işlenişine farklı bir boyut kazandırmayı amaçlayan “Teaching English in Digital Age” projesi etkinlikleri 14/10/2018 tarihinde EDİRNE Uzunköprü Anadolu Lisesinde uygulanmaya başlanmıştır.

EDİRNE-Uzunköprü Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Meral Şevik’in koordinatörlüğünde yürütülen bu projede görev alan öğrenciler önce twinspace’e kaydoldular. Daha sonra hem bitmoji uygulamasını kullanarak hem de voki uygulamasında video çekerek İngilizce anlatımla kendilerini tanıttılar. Bu tanıtımlar padlet ortamında Twinspace portalında paylaşıldı.Tüm proje ortağı öğretmenlerin katılımıyla 17/10/2018 tarihinde saat 21.00’de bir webinar düzenlenerek proje etkinlikleri planlandı.
Öğrencilerin web 2.0 araçlarını öğrenmeleri ve daha aktif kullanmalarını amaçlayan bir web 2.0 tanıtım sunusu, hem e-twinning portalının tanıtıldığı hem de proje tanıtımının yapıldığı bir E-twinning sunusu hazırlanarak öğrencilere izlettirildi.
Bir diğer etkinlik ise projede gönüllü öğrenciler canva, wordart, postermywall gibi web 2.0 araçlarını kullanarak projenin logo ve posterlerini tasarladılar. En çok beğenilen logo ve posteri belirlemek için projeyle ilgilenen herkesin oylayabileceği google anket uygulaması oluşturuldu. Yapılan Google anket uygulamasıyla da en çok oy alan poster ve logo seçildi.
Okul tanıtım videoları, animato, slideshows gibi Web 2.0 araçlarıyla hazırlanıp Thinglink uygulamasıyla Twinspace portalında paylaşıldı.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.