Vakfıkebir Fevziye İlk/Ortaokulu öğrencileri Tales Matematik Müzesini ziyaret etti

Trabzon Vakfıkebir Fevziye İlk/Ortaokulu öğrencileri matematik bilgilerini somutlaştırmak için Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde açılan Tales Matematik Müzesini 06/11/2018 tarihinde ziyaret etti.

TRABZON - Vakfıkebir Fevziye İlk/Ortaokulu öğrencileri matematikte öğrendiklerini uygulamalı olarak görebilmek ve matematik bilgilerini somutlaştırmak için Trabzon Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi'nde açılan Tales Matematik Müzesini 06/11/2018 tarihinde ziyaret etti.
Çocuklarda hem matematik sevgisini arttırmayı hem de bilimsel kuram ve kanunları deneyerek öğretmeyi hedefleyen Tales Matematik Müzesi gezici tırı Trabzon’a geldi. Bu fırsatı değerlendiren Fevziye İlk/Ortaokulu öğrencileri köyden kalkıp Trabzon’a giderek matematiğin gizemli dünyasını görme imkânı buldu.
Fevziye Ortaokulu Müdür Yardımcısı Selçuk Kahyaoğlu, Matematik Öğretmeni Zeynep Karagüzel ve Sınıf Öğretmeni Ayşen Sayın eşliğinde 60 öğrenci, Tales Matematik Müzesi'nde matematiğin daha önce hiç görülmemiş taraflarını keşfederek, görsel ve dokunsal olarak matematiği hissettiler.
İkili sayma, olasılıklar, imkansız üçgen, Leonardo Da Vinci'nin köprüsü, alan-yarıçap, çevre -yarıçap, açılar, simetri, Pisagor teoremi, ünlü matematikçi John Nash'ın oyun teorisi ve Mimar Sinan'ın yapılarındaki sırları çocuklara hikayelerle anlatan Tales Matematik Müzesi öğrencilerin oldukça ilgisini çekti.
Okulun 4,5,6 ve 7. sınıf öğrencileri oyunlarla matematiği uygulamalı olarak yeniden keşfedip, atölye çalışmalarına katılarak matematiğin günlük hayatımıza olan etkilerini gözlemleme fırsatı yakaladılar. Matematiği soyuttan somuta taşıyan proje ile matematiğe dokunma fırsatı da yakaladılar.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.