Sabancı Ortaokulu 5 -A Sınıfndan Anlamlı 15 Temmuz Dersi

Sabancı Ortaokulu 5 -A sınıfı öğrenciler 16.11.2008 tarihinde Türkçe dersinde bu haftanın konusu olan 15 Temmuz isimli metni demokrasi şehidimiz Murat Ellik'in annesi Züleyha Ellik'le oldukça duygulanarak zaman zaman ağlayarak işlediler.

ERZURUM/Yakutiye Sabancı Ortaokulu 5 -A sınıfı öğrencileri Türkçe dersinde bu haftanın konusu olan 15 Temmuz isimli metni demokrasi şehidimiz Murat Ellik'in annesi Züleyha Ellik'le işlediler.
Uzman Türkçe Öğretmenleri Emine Behiye Polat Kütük'ün davetini kırmayarak derslerine konuk olan Züleyha Ellik'i Okul Müdürü Sn.İhsan Akpınar'la birlikte kapıda bayraklarla karşılayan öğrenciler, Türk bayrağı renkleriyle oluşturdukları çiçek buketini takdim ettiler.
Şehit annesine sorular sorup her fırsatta sevgilerini ifade eden öğrenciler daha sonra öğretmenlerinin hazırladığı "Şehit Murat Ellik Anısına " isimli videoyu izlediler.Gözyaşlarına hakim olamayan öğrenciler, metinde geçen "Ne çok öldük o gece, yaşamak için..." cümlesinin anlamını da tam yaşamın içinde muhatabından öğrendiler.
Uzman Türkçe Öğretmeni E.Behiye Polat Kütük "Öncelikle her projemizde bize destek olan Okul Müdürümüz Sn.İhsan Akpınar'a ve davetimizi kırmayarak okulumuza gelen Sn.Züleyha Ellik'e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Saatlerce bu konuyu anlatsam bu kadar etkili olmazdı.Bu şekilde çocuklarım bu toprakları vatan yapan ve vatan olarak da kalmasını sağlayan şehitlerimizin değerini anlarken geride bıraktıkları yakınlarının acısını ta içlerinde hissettiler.İnşallah Murat Ellik'in ve diğer şehitlerimizin uğruna öldükleri değerlerin sonsuza kadar emanetçisi olacaklar.Şehidimizin annesinin o mübarek ellerinden öpüyoruz.Bugün okulumuz cennet koktu ." dedi.
Ders bitiminde konuklarını kapıya kadar bayraklarla ve "Şehitler Ölmez!" sloganlarıyla yolcu eden öğrenciler tek tek ellerini öperek dua istediler.
KANALI: Etkinlik
  • Hocam merhaba. Erzurum Esat Paşa Kız İmam Hatip Lisesinde ortaokulda iken benim Türkçe öğretmenimdiniz .Şimdi burada sizle karşılaşınca selam vermek istedim.Başarılarınızin devamını dilerim.
  • Merhaba Şeyma, ne büyük mutluluk benim için yıllar sonra böyle karşılaşmak.Çok teşekkür ediyorum...

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.