Okulumuzda ekmeğini israf etme temalı etkinlik düzenlendi.

ÇORUM-Sungurlu Cumhuriyet İlkokulunda 29.11.2018 Perşembe günü öğretmenler ve öğrenciler ekmek israfına dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirdi.

ÇORUM-Sungurlu Cumhuriyet İlkokulunda 29.11.2018 Perşembe günü öğretmenler ve öğrenciler ekmek israfına dikkat çekmek için bir etkinlik gerçekleştirildi.
ÇORUM-Sungurlu Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Sorumluluklarımla Büyüyorum” projesi kapsamında kasım ayı teması olarak belirlenen ekmek israfı konusunda Okul Müdürü Mustafa Erdem ve Müdür Yardımcısı Durali Tiren’in hazırladığı sunuma katıldılar. Öğrencilerimize çöpe atılan ekmeğin günde 6 milyon adet olduğu, ekmeğin çöp olmadığı konusunda bilgiler verildi. Okul Müdürü Mustafa Erdem, bayat ekmeklerin ekonomik değerinin 500 okul maliyetine eşit olduğunu ifade etti. Müdür Yardımcısı Durali Tiren bayat ekmeklerin nasıl değerlendirilebileceği konusunda öğrencilerin fikirlerini alarak öğrencilerin dikkatini konuya yönlendirdi. Okul binası girişine velilerimiz ve öğrencilerimizin istifade etmesi için pano hazırlandı. Öğrencilerimizde bu konuda farkındalık oluşturulmaya çalışıldı.
Bu projelere katılarak öğrencilerimizin sorumluluk sahibi olarak yetişmesini, sorunlara çözüm üreten bireyler olmasını hedefliyoruz
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.