FATİH Projesi alan bazlı eğitimleri devam ediyor

FATİH Projesi Alan Bazlı Öğretim Süreci Tasarımı Eğitici Eğitimi kurslarından biri Türkçe ile Türk dili ve edebiyatı öğretmenleri için 26 Kasım- 30 Kasım 2018 tarihlerinde Yalova'da tamamlandı.

Yalova-Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde 2016 yılından beri teknoloji destekli eğitici eğitimleri yapılmaktadır. Alan bazlı öğretim süreci tasarımı adı altında sürdürülen eğitimlerde farklı illerden gelen öğretmenlerimiz eğitici olmak için emek vermektedir. FATİH Projesinin teknolojiden faydalanma kurslarında nihai hedeflere alan bazlı eğitimlerle yaklaşılmaktadır.
Bu kurslarda öğretim sürecini analiz etme, teknoloji kullanarak öğretim süreci tasarlama, EBA kaynaklarından faydalanma, EBA V sınıf uygulamaları, EBA dışı uygulamaların kullanımı, öğretim süreci tasarımı, teknoloji destekli ders planının sunulması, mahalli hizmetiçi eğitim basamakları, yetişkin eğitimi ve iletişim becerileri başlıklarında 34 saatlik yoğun bir program uygulanmaktadır. Öğretmenlerin kurs saatleri dışında da enstitüyü terk etmeyip kendilerini geliştirdikleri görülmüştür.
Alan bazlı çalışmaların mesleki gelişime etkisi Esenköy Hizmetiçi Eğitim Enstitüsü'nde 26 Kasım- 30 Kasım arasında yapılan eğitimlerde tespit edilmiştir. Türk dili ve edebiyatı branşı için eğitici olmaya gelen öğretmenlerimiz eğitim sonrasında anonim olarak yapılan sormacalarda olumlu davranış değişikliği gösterdiklerini beyan etmişlerdir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.