Didim Efeler Ortaokulu 7C sınıfı ‘’Irregular Verbs’’ Yarışması Düzenledi

Didim Efeler Ortaokulu 7C sınıfı öğrencileri 19.11.2018 Pazartesi günü İngilizce dersinde "Irregular Verbs’’ (Düzensiz Filler) yarışması düzenlediler.

Didim Efeler Ortaokulu 7C sınıfı öğrencileri 19.11.2018 Pazartesi günü İngilizce dersinde "Irregular Verbs’’ (Düzensiz Filler) yarışması düzenlediler. Sınıfta bir hafta öncesinde İngilizcede düzensiz fiiller konusu işlendi ve öğrencilerle birlikte örnekler yapıldı. Öğrencilerin düzensiz fiilleri kısa zamanda unutmasını engellemek için çeşitli etkinliklerden yararlanma gereği görüldü.
Öğrencilere düzensiz fiiller listesi bir hafta önceden verildi ve bunları boş zamanlarında tekrar etmeleri istendi. Bu arada öğrencilere dörder kişilik takımlar oluşturmaları ve oluşturdukları bu takımların diğer takımlarla yarışacağı söylendi. Bir hafta sonunda öğrencilerin yarışacağı takımlar kura ile belirlendi ve yarışmaya başladılar. Öğretmen rastgele listeden seçtiği bir düzensiz fiili tahtaya yazdı ve 30 saniye içinde takımların bu düzensiz fiilin doğru çekimini önlerindeki kağıda karşı tarafa göstermeden yazmalarını istedi. Karşı taraftan daha fazla sayıda doğru cevap veren takım bir üst tura çıktı ve en son final müsabakasına geçildi. Bu arada diğer öğrencilerde tüm yarışmaları yerlerinde takip ettiler ve verilen kelimeleri kendileri de yarışıyormuş gibi cevapladılar. Final müsabakasını kazanan takım birinci oldu ve sınıftaki diğer öğrenciler tarafından alkışlandı.
Bu yarışmayla öğrencilere bireysel çalışmanın yanı sıra ekip çalışmasının da önemine yer vermeleri sağlandı. Ayrıca yarışma tekniği kullanılarak öğrencilerin öğrenmesi gereken bir kelimeyi birçok defa pekiştirmesi sonucu kelimenin öğrenci zihninde daha kalıcı olması hedeflendi.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.