Kod Saati/ Hour of Code

ORDU Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğrencileri tarafından 03 Aralık 2018 Pazartesi günü, Hour of Code/Kod Saati etkinliği düzenlendi.

ORDU-Ünye Arif Nihat Asya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilişim teknolojileri öğrencileri 03 Aralık 2018 Pazartesi günü, 3-9 Aralık Bilgisayar Bilimleri Haftasında Code.org'un başlattığı "Hour of Code /Kod saati" etkinliği kapsamında kodlama etkinlikleri düzenleniyor. Bu maksatla 1 ders saatimizi Code.org sayfasında ki bir etkinliği yaparak değerlendirmek istiyoruz.

Günümüzde “kod okuryazarlığı” önemli bir kavram olarak öne çıkıyor. Kod yazmanın inovatif düşünmeyi ve girişimciliği teşvik ettiğine inanan global code.org girişimi tüm dünyada herkesi kod yazmaya davet eden ve cesaretlendiren çeşitli etkinlikler düzenlenmesine öncülük ediyor. Bu amaç ile öncülük ettiği etkinliklerden bir tanesi de Hour of Code Kampanyası.

Hour of Code Kampanyası bu sene “Bilgisayar Bilimleri Eğitimi Haftası”nda, 3 - 9 Aralık 2018 tarihleri arasında tüm dünyadan çeşitli kurumların desteği ile çeşitli ülkelerde uygulanacak.

Daha fazla görsel için; http://unyekml.meb.k12.tr/icerikler/hour-of-code-kod-saati_6019271.html
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.