"Çevre içinse eğer, atıkları toplamaya değer" projemiz

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bulunan Ali Rıza Celeboğlu Ortaokulu olarak katılmış olduğumuz e-twinning projemize tüm hızıyla devam ediyoruz. Bu projemizde belli bir miktar atık getirene kitap hediye ederek çevre bilincimizi arttırmayı hedefliyoruz.

KONYA-
Öğrencilerimizle birlikte katılmış olduğumuz e-twinning projemize tüm hızıyla devam ediyoruz. Öğrencilerimiz Aralık ayı sıralamasında en fazla atık toplayan öğrencilerden olup kitap hediyesini kazanmak için heyecanla yarışıyor. Bu sayede hem çevremize hem dünyamıza katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyorlar.
Geri dönüşüm merkezinden almış olduğumuz atık kumbaraları da farklı yerlere yerleştirip çöp olmayan atıkları geri kazandırmak için üzerimize düşeni yapmaya çalışıyoruz.
İlerleyen zamanlarda farklı etkinliklerle farkındalığı daha da arttırmayı amaçlıyoruz.

Proje özeti:
Plastik atıklar doğada 400 yılın sonunda bile çözülmüyor. Kağıt atıklar ise çöp alanların artmasının ve daha çok ağaç kesilmesinin sebebi. Ülkemizde her 100 kişiden 90'ı kullanılmış atık yağları lavaboya dökerek hem doğayı kirletiyor hem de kanalizasyon sistemini tıkayarak şehir hayatını olumsuz etkiliyor. 1 lt atık yağ 1 milyon lt içme suyunu kirletiyor. Biz bu sebeple öğrencilerimizin çevreye olan duyarlılığını arttırmak ve daha temiz bir dünya için " Çevre içinse eğer,atıkları toplamaya değer" sloganıyla okulumuzda bu projeyi başlatıyoruz.Proje kapsamında 150 pet şişe veya 20 kg atık kağıt getiren her öğrenciye kitap hediye etmeyi, 1 lt atık yağ getiren her öğrenciye de atık yağdan elde ettiğimiz sabunları hediye etmeyi planlıyoruz.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.