Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi uluslararası E twinning projesinde

Kocaeli-Darıca Ülkün Yalçın Anadolu Lisesi öğrencileri İngilizce öğretmenleri Birsen Sarıtoprak eşliğinde 9. ve 10. sınıf öğrencileriyle katıldıkları 'learning English through snapwords and web 2.0 tools' uluslararası e twinning projesiyle 9. ve 10. sınıf öğrencileriyle 2018-2019 birinci yarıyılı içerisinde teknolojiyi derse entegre ederek öğrenme gerçekleştirmektedir.

Kocaeli-Darıca Ülkün Yalçın Anadolu lisesi öğrencileri İngilizce öğretmeni Birsen Sarıtoprak rehberliğinde katılmış oldukları bir uluslararası e twinning projesi olan learning English through snapwords and web 2.0 tools projesinde 9. ve 10. sınıf öğrencileriyle İngilizce derslerinde daha fazla verim yakalamak ve dersi eğlenceli hale getirmek için 2018-2019 yarıyılı içerisinde snapword tekniği ve web 2.0 araçlarını kullanmışlardır.Projemizin temel amacı öğrencilerimizin kelime dağarcığını akılda kalınabilir bir şekilde genişletmek ve değişen çağa ayak uydurarak teknolojiyi derse entegre ederek verimli ve aktif bir şekilde kullanmalarını sağlamaktır.Bu çerçevede öğrencilerimiz; canva,logomaker vb uygulamalarla poster ve logo hazırlamayı;bitmolojiyle avatar yapmayı; postermywall,3D paint uygulamalarıyla snapwords yapmayı; popplet,gliffy, goconqr,mindmeister vb. uygulamalarla zihin haritası yapmayı; wordart ile ünite sonu worksheet hazırlama gibi birçok aktiviteyi öğrenmelerinde danışmanlığında ve web 2.0 araçlarını aktif kullanarak verimli bir öğrenme gerçekleştirmişlerdir.
Ayrıca projemiz müfredata uyumlu bir şekilde sürdürülmekte olup İngilizce derslerine öğrencilerin ilgisinin arttiğı gözlenmiş ve öğrencilerimiz başka il ve ülkelerdeki yaşıtlarıyla adobe connect kullanılarak görüntülü bir şekilde konuşmaları sağlanmış ve İngilizce kullanımı aktif hale getirilmiştir.Projemiz Ekim 2018 tarihinde başlamış olup ocak 2019 da nihayete erecektir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.