SPAM eTwinning Projesi kasım ayı çalışmaları için problem tespit çalışmaları

Ankara – Talia Yaşar Bakdur Ortaokulu "S.P.A.M eTwinning Projesi" kurucu ortağı olarak Kasım 2018 aylık çalışmalarını tamamladı. Bilişim Teknolojileri öğretmeni Zeynep Sarıkoç rehberliğinde öğrencilerin çevresindeki problemleri tespit etmesi ve çözüm üretebilmesi amacı taşıyan projenin kasım ayı faaliyetleri "Öğretmenlerin Problemleri" idi.

Ankara – Talia Yaşar Bakdur Ortaokulu öğretmenlerinden Bilişim Teknolojileri öğretmeni Zeynep Sarıkoç kurucu ortaklığında ve rehberliğinde yürütülen "Solving Problems Around Me (SPAM) eTwinning Projesi" ile öğrenciler çevrelerindeki sorunlara çözümler üretmeye çalışmaktadır.

Proje ile öğrencilerin çevrelerine duyarlı olmaları, empati yapabilmeleri, problemlere çözüm üretebilmeleri hedeflenmiştir. Proje kapsamında kasım ayında konu "Öğretmenlerin problemleri" olup bu konuda tespitlerde bulunabilmek için öğrenciler tarafından gözlemler, görüşmeler yapılmış ve problem tespit formu öğretmenlere iletilmiştir. Bu uygulama sayesinde öğrenciler problemi tespit ettiler. Böylece öğretmenlerinin problemlerini anlama ve empati kurma yolunda adım attılar.

Özel problemler dışındaki konular projemiz kapsamındadır. 30 Kasım 2018 tespit formlarının verileri üzerinde çalışmalar sonlanmıştır. Çözüm yolları üzerinde çalışmalar devam etmektedir.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.