"Voki web 2 aracı ile öğrencilerimiz kendilerini İngilizce tanıttılar "

İstanbul Başakşehir İTO Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu İngilizce öğretmeni Ayşenur Yaman yürüttüğü e -twinning projesi kapsamında; kendilerini yabancı ortak okullara tanıtan bir video yapmaları için öğrencileri 17/12/2018 tarihinde bilişim odasına götürdü. Yüzleri gözükmeden karakter seçip konuşturabildikleri bir web 2 aracı Voki'yi kullanan öğrenciler İngilizce konuşmayı ve teknolojiyi anlamlı hale getirdiler.

İSTANBUL-Başakşehir ilçesi İTO Akşemsettin İmam Hatip Ortaokulu İngilizce öğretmenlerinden Ayşenur Yaman rehberliğinde ; e -twinning projesine katılan 8-f sınıfı öğrencilerimiz bilişim odasında "Voki " adlı web 2 aracını kullanarak videolar tasarladılar. Videolarda İngilizce konuşan öğrencilerimiz , yabancı ülkelerdeki ortaklarımıza kendileri ve okullar hakkında bilgiler veren bir ses dosyasını da videolarına eklediler. Voki programı sayesinde karakter seçip ; suratları videoda görülmeden karakteri konuşturarak kendi seslerini kullanabildiler.
Bu videoları kendi e -twinning sayfalarına da yükleyen öğrencilerimiz teknolojiyi ve İngilizceyi bir araç olarak kullanarak amaçlarına ulaştılar.İstanbul 'un kültürünü yurt dışına tanıtmak için yeni videolar yapmaya koyulan öğrencilerimizi tebrik ederiz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.