Sanayiciler İlkokulu Karadeniz Tanıtım Günleri etkinliği

Sanayiciler İlkokulunun Yerli ve Milli projesi kapsamında düzenlediği Karadeniz Festivali büyük ilgi ve beğeni ile karşılandı.

TEKİRDAĞ-Kapaklı Sanayiciler İlkokulunda, öğretmen, öğrenci ve velilerin aktif katılımıyla Karadeniz Festivali düzenlendi.
12-27 Aralık tarihleri arasında 7 bölgenin farklı okul ve okullarca tanıtılması şeklinde planlanan Yerli ve Milli projesi kapsamindaki etkinlik, 14 Aralık 2018 tarihinde gerçekleştirildi.
Bölgenin sosyo-kültürel özelliklerinin tanıtılmasına yönelik etkinlikte izleyenler bir yandan eğlenirken diğer yandan da bölgenin özellikleri ile ilgili deneyim sahibi oldu. Öğrenci ve öğretmenlerin seslendirdiği, Karadeniz'in farklı yerlerine ait türküler ve yine öğretmen ve ögrencilerin katılımıyla sergilenen halk oyunları gösterileri yerel halka, Karadeniz ezgilerinin güzelliğini yaşattı. Ayrıca öğrenciler söyledikleri Karadeniz manileri ile bir yandan güldürürken diğer yandan da Karadeniz mesleklerini tanıtmak için oluşturdukları mizansenle büyük sempati topladı. Velilerin Karadeniz yemeklerini tanıtmak için hazırladıkları yiyecekler davetlilere lezzet şöleni sunarken, Karadeniz Müzesi oluşturmak ve her sınıfın kendi ilini tanıtmak için gösterdiği özveri de takdire şayandı.
Gerek hazırlık, gerekse festivalin sunumu sırasında harcadıkları emek ve gösterdikleri sabırla okul bünyesinde yer alan her bir öğretmen, öğrenci ve veli öğrenme ve öğretimi duvarların dışına taşıyarak proje tabanlı öğrenmeye güzel bir örnek sundular.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.