Küçülen Dünyada Büyüyen Bir halka Olmak

Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu işbirliğinde yürütülecek olan Tübitak 4005 Yenilikçi Eğitiim Uygulamaları Projesi olan "Küçülen Dünyada Büyüyen Bir halka Olmak" isimli proje başvurusu onaylanmıştır.

Denizli-Merkez-Pamukkale ilçesinde bulunan Ahmet Çalışkan Anaokulu ,2018-2019 eğitim- öğretim yılında uygulanmak üzere Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu işbirliği ile başvurmuş olduğu Tübitak 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulanmaları çerçevesindeki "Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak" isimli projesi onaylanmıştır.
Proje yürütücüsü olarak,Dr . Öğretim üyesi Eda Duruk ve proje ekibini oluşturan Ahmet Çalışkan Anaokulu öğretmenleri, Hürriyet Burhan, Kezban Zor,Münire Kiriş ve Ebru Öztürk, çocuk gelişimi öğretmeni Filiz Kansız ,Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu Öğretim üyeleri; Doç.Dr. Recep Şahin Arslan,Dr. Öğretim üyesi Seher İşcan yürütecekleri proje kapsamında , Türkiye'den farklı şehirlerde görev yapan , belirli kıstaslara uygun olarak seçilecek 25 okul öncesi eğitimi öğretmenine verilecek eğitimle Denizli 'de bir ilki gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirttiler. "Yaratıcı yazma tekniğiyle hikaye yazımı, anlatıcılığı ve erken dönemde yabancı dil edinimi" eğitimi verileceğini dile getiren Hikaye anlatan öğretmen Hürriyet Burhan, çok heyecanlı ve mutlu oldukları belirtti.
Ahmet Çalışkan anaokulu müdürü Münire Kiriş, yapılacak olan bu proje ile Denizli 'de bulunan anaokulları arasında Tübitak Proje başvurusunda bulunan ve kabul görülen ilk ve tek projeye dahil olmanın gururunu yaşadıklarını belirtti.Müdür yardımcısı Ebru Öztürk de bu proje ile diğer okullara ve okul öncesi öğretmenlerine rehber ve öncü olacaklarını dile getirerek, duydukları memnuniyeti dile getirdi.
KANALI: Duyuru

Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.