Erken stem eğitimi

75.Yıl Anaokulu öğrencileri,2018-2019 eğitim öğretim yılında,erken stem eğitimi ile 21.yüzyıl yaşam becerilerini öğrencilerine kazandırmayı hedefleyerek,e twinning kulüp derslerinde stem ders etkinliklerine başlamıştır.

MUĞLA 75. yıl anaokulu 5 yaş grubu öğrencileri ,2018-2019 eğitim öğretim yılı ekim ayında,e- twinning projesi olarak; ulusal ve uluslararası, Muğla erken stem projesi olarakta; Muğla ve ilçelerinde öğretmen eğitimleri ile başlatılarak, alınan eğitimler anaokulu ve ilkokul öğrencilerine, 21.yüzyıl yaşam becerilerini öğrencilere kazandırmayı hedefleyerek uygulanmış, 02/01/2019 yılında tamamlanmıştır.
Bu sistem sayesinde, öğrencilere Fen bilimleri, Matematik gibi dersleri ezber sisteminden çıkartıp, bilgilerin gerçek yaşamda uygulanabilirliği ve problem çözme tekniklerini/metodlarının geliştirilmesi, merak, araştırma ve yaratıcılık özelliklerinin öne çıkartılmasını hedef alınmaktadır.
Okulöncesinde ise; hikayelerden yararlanarak,sorun oluşturulup çözüm bulmaları sağlanmakta,belirlenen sınırlamalar doğrultusunda yapılacak etkinlik planlanmaktadır.
Ortaya çıkan ürün test aşamasından geçirilerek ,uygun ise sunum yapılmaktadır.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.