Kış mevsimini kar yağdırarak öğrendik

İSTANBUL- Küçükçekmece Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir Ilkokulu 2-A sınıfı öğrencileri , 31.12 2018 günü Arsez Akgüngör rehberliğinde Kış mevsimini , yaptıkları etkinlik ile köpükten kar yağdırarak öğrendiler.

İSTANBUL- Küçükçekmece Toki Şehit Er Yılmaz Özdemir Ilkokulu 2-A sınıfı öğrencileri , 31.12
2018 günü Arsez Akgüngör rehberliğinde Kış mevsimini , yaptıkları etkinlik ile köpükten kar yağdırarak öğrendiler.
Sınıf öğretmenleri Arsez Akgüngör ile birlikte Hangi aylar kış mevsimine aittir? Kış mevsiminde nasıl giyebilir? Kış mevsiminde hava nasıl olur? Konularında derste beyin fırtınası yaptıktan sonra kış mevsimini temsilen kardan adam etkinliği yaptılar.
Kardan adam boyama sayfaları öğrencilere verildi ve boyamaları istendi.Ögrenciler boyadıktan sonra, kardan adamı keserek renkli fon kağıdına yapıştırdılar .Yaptıkları çalışmayı şeffaf dosyaya koydular.Daha sonra poşet dosyaya beyaz köpük tanecikleri koydular.Öğretmenlerinin yardımı ile poşetin ağzını pipet girecek kadar boşluk bırakarak kapattılar.Daha sonra pipetten üflediklerinde köpük taneciklerinin hareketi ile çok mutlu oldular.
Bu etkinlik ile öğrenciler kış mevsiminin özelliklerini iyice pekistirdiler ; eğlenceli ve keyifli bir öğrenme süreci geçirdiler.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.