Atatürk MTAL öğrenci ve öğretmenleri Erasmus+ projesi ile Avrupa yollarında.

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin, Avrupa Birliği ERASMUS+ Programı-KA1 Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında, 2018-1-TR01-KA102-052443 numaralı, “Üç Alanda Yenilikleri Kazanmak İçin Avrupa’da Staj ve İşbaşı Eğitim” isimli projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 31.07.2018 tarihinde desteklendiği duyurulmuştur.

KAYSERİ -Talas Talas Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi üç farklı alan öğrencileri kendi alanlarında teknolojik yeniliklerin ve gelişmelerin iyi örneklerinin olduğu AB ülkelerindeki özel şirketlerde staj yapacaklardır. Üç alana ait meslek öğretmenleri de şirketlerde işbaşı eğitim yapacaklardır. Staj ve işbaşı eğitim faaliyetleri yurt dışı ortağımız olan meslek okullarının bağlantılı olduğu işletmelerde ve doğrudan proje ortağımız olan özel işletmelerde yapılacaktır. Bu faaliyetlere ek olarak farklı işletmelere uygulamaları yerinde incelemek için teknik geziler düzenlenecektir. Öğretmen ve öğrencilerimizin AB ülkelerindeki özel uygulamalara yerinde katılması ve işbaşı faaliyetler yapması mesleki eğitimde kalitenin artmasını sağlayacaktır. Katılımcılarımız yurt dışında kendi alanlarında özelleşmiş çalışmaları bulunan firmalarda mesleki gelişim, sosyo-kültürel, dilsel, iş güvenliği ve pedagojik alanlarda çok önemli yetkinlik ve deneyimler elde edecektir.
Proje kapsamında Bilişim ve Elektrik-Elektronik alanlarından 12 öğrenci ve 7 öğretmen 27 Ocak 2019 tarihinde İspanya’nın Barselona şehrine, Harita alanından 4 öğrenci ve 4 öğretmen ise 3 Mart 2019 tarihinde Çekya’nın Prag şehrine gidecektir.
Katılımcı olarak seçilen öğrencilerimiz ve velilerine okul müdürü Tekin ALPASLAN tarafından 20 Kasım 2018 tarihinde “Proje Bilgilendirme Semineri” düzenlenmiştir. Proje kapsamında Avrupa’ya gidecek katılımcılarının Avrupa’daki proje çalışmalarından en iyi şekilde yararlanabilmeleri için mesleki, kültürel ve yabancı dil becerileri açısından hazırlık çalışmaları yapılmaktadır. Tüm katılımcıları tebrik eder, çalışmalarında başarılar dileriz.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.