Yarını Kodlayanlar projesi

BALIKESİR - Bandırma Marmara İlkokulu 4.sınıf öğrencileri 06.01.2019 tarihinde Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliği ile " Yarını Kodlayanlar" projesi kapsamında eTwinning projelerine katkı sağlamak amacıyla okullarında Scratch eğitimi aldılar.

BALIKESİR - Bandırma Marmara İlkokulu 4.sınıf öğrencileri 06.01.2019 tarihinde Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği işbirliği ile " Yarını Kodlayanlar" projesine başvurarak Fen Bilimleri Deneylerimi Kodlama ve Robot Kitleriyle Uyguluyorum eTwinning projelerini daha fazla öğrenciye ulaştırmak için Habitat Derneği 'nden eğitmenler Y.Arda Görgün ve A.Enes Demirci'den 4 saatlik scratch eğitimi aldılar. Bu proje sayesinde sadece teknolojiyi tüketen değil yeni teknoloji ve dijital eser yaratmayı da öğrenen öğrenciler hayal güçlerini harekete geçirerek, hayal ettiklerini tasarlama imkanı buldular. Eğitim sonunda sertifikalarını alan öğrenciler çok mutlu oldular.
Sınıf öğretmeni Filiz Gediktaş bu fırsatı yaratan Marmara İlkokulu Müdür yardımcısı Emre Tozlu, Habitat Derneği çalışanlarına, eğitimciler Y.Arda Görgün ve A.Enes Demirci'ye teşekkür etti.
KANALI: Kodlama

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.