Tevfik İleri Ortaokulu eTwinning Projesi Büyük Zekalar Oyun Oynar

Samsun- Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Büyük Zekalar Oyun Oynar etwinning Projesi kapsamında 20-31 Aralık 2018 tarihleri arasında geleneksel zeka oyunlarımızın önemi hakkında farkındalık oluşturması ve öğrencilerimize yeni beceriler kazandırması için öğrenci velileri ile çeşitli etkinlikler yapıldı.

SAMSUN-Canik Tevfik İleri Ortaokulunda Büyük Zekalar Oyun Oynar eTwinning projemiz 2018 Aralık ayında başlamıştır.Projemizin amacı zeka ve yeteneklerin keşfi öğrencilerin kendisini tanıması için önemlidir.Bu nedenle zeka oyunları sayesinde, her öğrencinin zekasını geliştirebileceğine inanıyoruz. Zeka Oyunları, öğrencilerin eğlenirken yeni şeyler öğrenmesini, mantıksal düşünmesini,daha kolay kavramasını , anlama becerilerini ve strateji belirlemesini sağlar. Süreç içinde öğrenilen oyunlarla çocuğun ilgi ve becerilerinin farkına varılmasını, boş zamanlarında da zeka oyunlarıyla oynamanın daha kaliteli bir zamana dönüştürülebileceğinin farkına varılmasını sağlayacaktır.Süreç sonunda görülecek ki,öğrenci kendi zekasını bir adım daha ön plana çıkarmayı başaracaktır. Tevfik İleri Ortaokulunda Etwinning projemiz ile öğrencilerimiz arasında işbirliği ve uyumun sağlanması,uluslararası projede çalışma sorumluluğunun kazandırılması amaçlanmaktadır.
Projemiz kapsamında Aralık ayı etkinliği olan mangala oyunun ‘’Anneler Çocuklar Yarışıyor’’ sloganıyla anne-çocuk, anne-anne arasında mangala turnuvası yapılmıştır.Velilerin çocuklarla sınıf ortamında iletişime geçmesi öğrenciler arasında olumlu tutum ve davranışların gelişmesini sağlamıştır.Bu sayede çocukların teknolojik aletlerden uzaklaşıp evde aileleriyle verimli zaman geçirilmesi sağlanmıştır.
KANALI: Etkinlik

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.