STEM ile uğraşan bilim insanlarını tanıyoruz

ÇORUM/Osmancık/Öbektaş Köyü Öbektaş İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencileri Creating Voltron in STEM projesi ile 28/12/2018 tarihinde bir velinin evinde bilime hizmet etmiş kişileri canlı bağlantı etkinliği ile öğrendiler

ÇORUM-Osmancık Öbektaş İlkokulu 1/B Sınıfı öğrencileri Creating Voltron in STEM projesi ile 28/12/2018 tarihinde okullarında internet çekmediği için bir velinin evinde yapmış oldukları canlı bağlantı etkinliği ile bilime hizmet etmiş kişileri öğrendiler.
Projesi kapsamında öğrenciler STEM ile çalışan bilim insanlarını tanıdı. Öncelikle uluslararası takımlar olarak birer bilim adımı seçildi. Bu bilim adamları hakkında e-book yapıldı ve paylaşımlar sağlandı. Daha sonra sınıflarda belirlenen bilim adamları ve buluşları hakkında araştırmalar yapılıdı.28/12/2018 tarihinde yapılan canlı bağlantıda gruplar araştırmalarını anlattıp, yaptıkları calışmaları tanıttılar ve hazırlamış oldukları drama çalışmalarını sundular.Canlı bağlantı sonunda soru cevap yapılarak, Cram ile oluşturan oyun ve jigsawplanet puzzle web aracı kullanılarak oluşturulan oyunlar oynatılarak öğrenme kalıcılığı sağlandı.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.