Ali Devrim Kütüphanemiz öğretmen, öğrenci, veli ve birçok kuruluşun desteği ile açıldı

Karpuzlu ' da bulunan Tekeler Ortaokulunda 7 Ocak 2019 Pazartesi günü; değerli merhum öğretmenimiz Ali Devrim ’ in anısına kurulan kütüphanemiz, değerli Mehmet Gökberk Devrim öğretmenimizin girişimi ve tüm öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katkısıyla törenle açılmıştır.

AYDIN-Karpuzlu Tekeler Ortaokulunda değerli merhum öğretmenimiz Ali Devrim anısına kütüphanemiz açıldı. Ali Devrim öğretmenimizin oğlu Mehmet Gökberk Devrim' in girişimi, tüm öğretmen, öğrenci, velilerin aylarca süren çalışması sonucu oluşturulan ve Devrim’in öğrencilerinden gelen kitaplar ile zenginleştirilen kütüphanede 6 bin 500 ' ü aşan kitap bulunmaktadır. Açılış törenine, Karpuzlu Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, Aydın İl Milli Eğitim Şube Müdürü Özden Erdoğan, Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Ağırol, Karpuzlu İlçe Emniyet Müdürü, Karpuzlu İlçe Müftüsü Himmet Metin, Türk EğitimSen Şube Başkan Yardımcıları Orhan Bayraktar ve Ersoy Akçay, Eğitim BirSen Şube Başkan Yardımcısı Şefik Özpınar, Karpuzlu AK Parti İlçe Başkanı Akif Aydoğdu, Tekeler Mahallesi Muhtarı Murat Döndü, merhum Ali Devrim’in eşi Hatice Devrim, kızı Gökçesu Devrim ve köy halkı katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından merhum Ali Devrim’in oğlu Tekeler Ortaokulu Türkçe Öğretmeni M. Gökberk Devrim, İlçe Kaymakamı Mahmut Fazıl Yıldız, Okul Müdürü Abdullah Ünlü, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Ağırol konuşmalarını yaparak destek olan herkese teşekkürlerini iletti. Kaymakam Mahmut Fazıl Yıldız merhum Ali Devrim’ in eşi Hatice Devrim’e teşekkür plaketi verdi. Kurdele kesimiyle kütüphanemizin açılışı yapıldı. Kütüphane ziyaret edildikten sonra, halkın hazırladığı yiyecekler konuklara ikram edildi. Karpuzlu İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Ağırol, “Ali Devrim’ in anısını bu kütüphanede yaşatacağımız için çok mutluyuz. Ülkemizin her yerinden Ali Devrim’ in öğrencileri ve sevenleri yoğun bir ilgi gösterdi ve toplamda 6 bin 500 adet kitap bulunan bir kütüphane okulumuz tarafından oluşturuldu. Destek olan herkese teşekkür ederim” dedi.

"ONUN İSMİNE LAYIK BİR KÜTÜPHANE OLUŞTURDUK"

Merhum Ali Devrim’in oğlu ve aynı zamanda Tekeler Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mehmet Gökberk Devrim, duygu ve düşüncelerini şu sözleriyle ifade etti:

“Kütüphanenin kuruluş aşamasında yardımda bulunan öğrencilerinden ve sevenlerinden aldığım mesajlar, benim de babamı daha iyi tanımama vesile oldu. Memleketin en uç köşesinden Azerbaycan’a kadar Türk dünyasının her noktasından öğrencilerine vatan ve millet sevgisini aşıladığını gördüm. Vefat etmeden bir gün önce yapmış olduğu konuşmasında ‘Bizler; bilginin yanında vatan ve millet sevgisini de öğretmeliyiz. Güzel işler yapmalıyız. Çünkü bu memleketin insanları güzel işlere layıklar’ diyordu. Biz de bu fikir doğrultusunda Aydın’ın bir köşesinde onun ismine layık bir kütüphane oluşturduk. Emanetini de bu kütüphaneyi kullanacak olan öğrencilerimize teslim edeceğiz."
KANALI: Kültür/Sanat

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.