19 Mayıs Ortaokulu eTwinning Proje Faaliyetleri

19 Mayıs Ortaokulu öğrencileri, 2018-2019 eğitim öğretim yılı 1. Döneminde “Technokids/The Door Opening to Future” projesi ile Web 2.0 araçlarını kullanarak müfredata yönelik proje tabanlı çalışmalar yürütmektedir.

MERSİN-Toroslar Öğrencilerimiz teknolojiye kolay ayak uyduran, öz güveni ve analitik düşünme becerisi yüksek, istediklerinin ne olduğunu bilen, dikkat süreleri kısıtlı olmasına rağmen aynı anda birçok işi yürütebilme yetenekleri sayesinde bu açığı kapatabilen, yaratıcılığa ve yenilikçiliğe önem veren Z Kuşağında yer almaktadırlar. Bu nedenle de, yeni nesil öğrencilerimize yeni nesil yöntem ve metotlar kullanılması gerekmektedir. Technokids/The Door Opening to Future adlı eTwinning projemizin ana aracı olan Web 2.0 teknolojisi, bu konuda yardımımıza yetişiyor ve yeni nesil öğrencilerimize daha uygun bir eğitim ortamı oluşturmamıza yardımcı oluyor.
Yunanistan, İtalya, Romanya, Macaristan, Ukrayna ve birçok Türk okulun da katılımıyla uygulanan uluslararası eTwinning projemizde öğrenciler web 2.0 araçları ile Avatarlar, ayraçlar, davetiye kartları, bulmacalar, kelime bulutları oluşturmuş ve ortak okullar ile çevrimiçi toplantılar düzenlemiştir.
KANALI: Bilim/Teknoloji

    Yorum yapabilmek için giriş yapmış olmanız gerekmektedir.